Jak připravit pleť na opalování?

6 tipů jak svou pleť dokonale připravit na léto

Chtěli byste, aby byla vaše pleť i přes veškeré působení slunce hebká a naprosto bez vrásek? V tom případě si přečtěte těchto několik užitečných rad, které vám prozradí, jak na to!

Už na jaře na vás čeká první jarní sluníčko. Je to tedy ten nejvyšší čas na správnou ochranu, jelikož na jaře bývá sluníčko velmi zrádné a nechráněnou pleť umí poprvé dokonale spálit třeba již v dubnu. Rady v tomto článku jsou určeny těm, jenž se za žádnou cenu nedokážou vzdát svého klasického opalování, ale také těm, kteří se chtějí před slunečními paprsky dostatečně dobře chránit. U nepřipravené pleti totiž může snadno dojít k nepříjemné úhoně, byť třeba pouze v podobě malých zbytečných vrásek.

Správná regenerace po zimních měsících a následná příprava na jaro

Dané dva kroky jsou do jisté míry spjaty. Pleť totiž bývá po zimě velmi unavená, našedlá a rovněž vypadá velmi nezdravě. Tudíž s jarem je dobré se takříkajíc vyloupnout z dané šedivé slupky a udělat tak doslova generální úklid. Prvním krokem může například být pouze kvalitní peeling, který pokožku zbaví naprosto všech zbytečných odumřelých šupinek a vaše kůže bude krásně projasněná.

Peeling je možné používat zhruba jednou do týdne. Dalším krokem je zcela důsledná hydratace, tudíž se vyplatí rovněž investovat zejména do zcela kvalitního krému. Krém by měl být o poznání lehčí, a to z toho důvodu, abychom ho mohli hojně používat přes naprosto celé léto. Sluníčko vaši pokožku velmi vysušuje.

Obyčejný krém, který má UV faktor

Velmi dobré je, když se zejména podíváte na to, zda má vámi vybraný výživný a hydratační letní krém dostatečně velký UV faktor. Naprostou klasikou bývá zejména ochrana, která se pohybuje kolem stupně číslo 8, která je zcela dostatečná pro běžné používání.

Stejně tak mají tento ochranný faktor také některé make-upy a rovněž také některé pudry. UV faktor se totiž hodí mít po ruce nejen v létě, nýbrž také v zimě, takže kvalitnější dekorativní kosmetiku rozhodně využijete téměř po celý rok. Zdali totiž trávíte den na pláži či na lehátku na své terase, rozhodně použijte krém, který je určen speciálně na opalování. 

Opalovací krémy

Ve valné většině případů se opalovací krémy mohou aplikovat zhruba 20 až 30 minut před plánovaným pobytem na slunci. Některé druhy výrobků ovšem upozorňují, že je možné je aplikovat až těšně před sluněním. Odborníci na kosmetiku ovšem radí, že je zde vhodné z jisté opatrnosti raději nějakou dobu skutečně počkat. UV filtry totiž existují různé, buď jsou chemické či na přírodní bázi a je pouze a jen na vás, jaký typ UV filtru si zvolíte za svůj.

Speciality z kosmetického salónu

Zdali vám záleží na sluncem opálené kůži, musíte se s v rámci přípravy na slunění skutečně dostatečně dobře vybavit. Můžete například absolvovat různé speciální kůry s enzymovými přípravky. Tyto kůry se aplikují z jistých ampulí a ty se potírají po kůži. Jejich funkcí je zejména zadržování pigmentu, tudíž pokožka zhnědne mnohem dříve a opálení tak vydrží mnohem déle.

Stejně tak je nutné myslet na hydrataci pokožky. 

Vnitřní příprava

Naprostou klasikou však zůstává zejména konzumace beta-karotenu, a to několik týdnů či dokonce měsíců před samotným začátkem opalování. Má rovněž podporovat zdravé zhnědnutí kůže a také zajistit o poznání větší trvanlivost vašeho opálení. Ovšem není možné ho jednoznačně a také bez jakéhokoliv rizika doporučit. Beta-karotenem se samozřejmě nelze předávkovat s nějakými vážnými zdravotními následky, ovšem ani zaručit, že bude účinek na vaši pleť stoprocentní. U někoho totiž může fungovat a u druhého nikoliv. Naprostou klasikou je tak dostatečné množství tekutin, které vašemu tělu a pleti prospívají v létě naprosto nejvíce, a to ještě více než potravinové doplňky.

Solárium jako vhodná příprava na parné léto

Ten, jenž má problémy se zhnědnutím kůže či se velmi špatně opaluje anebo se chystá na náročnou dovolenou do země, ve které jsou klimatické podmínky více slunečné než v našich končinách, může strávit vhodnou přípravu také v soláriu. Stačí pouze pár návštěv, během kterých se vaše pleť mírně zbarví a také se připraví na mnohem lepší vstřebávání slunečních paprsků. Tímto způsobem připravená pleť se rozhodně nespálí a zhnědnutí kůže poté vydrží mnohem déle. Záření ze solária a také sluneční záření ovšem není vhodné kombinovat.